Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Brighton & Hove Albion dhe Manchester City.

Kjo do të jetë ndeshja e parë për dyja skuadrat në Premierligë për sezonin 2017/18, që do të kërkojnë të nisin me rezultat pozitiv, shkruan Gazeta Express.

Guardiola do të luajë në këtë ndeshje me skemën 3-5-2, ashtu siç bëri edhe në ndeshjet miqësore gjatë turneut parasezonal në “International Champions Cup”. /Express/

Brighton & Hove Albion: Ryan; Bruno, Dunk, Duffy, Suttner; Brown, Propper, Stephens, March; Gross; Hemed.

Manchester City: