Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Arsenalit dhe Leicester Cityt.

Arsenali dhe Leicester City do të hapin sezonin e ri në Premierligë nga ora 20:45, që do të përballen në stadiumin “Emirates”, shkruan Gazeta Express.

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, e nis nga stoli ndeshjen e parë në Premierligë, pasi i është bashkuar i fundit skuadrës pas pushimeve verore.

Derisa do të debutojnë në Premierligë dy blerjet e reja, Kolasinac dhe Lacazette

 

Leicester City: Schmeichel, Simpson, Morgan (c), Maguire, Fuchs, Mahrez, Ndidi, James, Albrighton, Okazaki, Vardy.