Real Madridi ka fituar ndaj Manchester Unitdit në Superkupën e Evropës në Shkup.

Los Blancos fituan me rezultat 2-1 me golat e Casemiros dhe Iscos.

Ishte Sergio Ramos kapiteni i skuadrës që në fund ngriti kupën lart në qiell.

Festa ishte e madhe, ndërsa kjo ishte Superkupa e Evropës e katërta në histori të klubit.