errari zbulon Portofinon, modeli më i ri i makinave të markës prestigjioze që pason Ferrari California.

Me 600 kuaj fuqi, kokëkuqja e re ka marrë emrin e krahinës italiane të Portofino dhe arrin nga 0-100 km për 3,5 sekonda.

Ferrari Portofino, me modelin e saj kabriolet mund të arrijë deri në 350 km në orë.