Marouane Fellaini është shumë pranë largimit nga Manchester United, por ky transferim nuk pritet që të ndodhë këtë verë por, pas një viti.

Fenerbahce është e interesuar dhe flitet që mund të ketë arritur marrëveshje me belgun.

Më herët Juventus ishte interesuar për lojtarin, por marrëveshja nuk u finalizua.