Policia e Durrësit ka arrestuar një 29-vjeçar, pasi akuzohet se ka dhunuar bashkëshorten e tij.

Mësohet se u arrestua shtetasi Gjani Brozi 29 vjeç, banues në Durrës. Sipas njoftimit zyrtar, i riu për motive xhelozie ka ushtruar dhunë fizike duke e goditur bashkëshorten e tij, shtetasen E. L. 29 vjeçe.

“Gjani Brozi 29 vjeç, në ambientet e Spitalit Rajonal Durrës, për motive xhelozie ka ushtruar dhunë fizike duke e goditur bashkëshorten e tij, shtetasen E. L. 29 vjeçe”- njofton policia.
Po ashtu, mësohet se burri kishte shkuar në spital të mjekonte dorën, pasi e kishte të lënduar, ndërsa me të ishte dhe gruaja e tij, 29-vjecarja E.L.
Aty mes tyre ka plasur sherri, pasi burri e akuzon se ajo ka një lidhje tjetër. Pas debatit, ai e ka rrahur në ambientet e spitalit.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale” Dhunë në familje” parashikuar në nenin 130/a të Kodit Penal.