Dy persona humbën jetën sot në mëngjes në një aksident rrugor në rrugën magjistrale Shtip-Radovish në dalje nga fshati Lakavicë i Shtipit.

Zëdhënësja e SPB-Shtip, Gordana Panajotova, informoi se automobili “Folskvagen Sharan” rreth orës 6 e 40 minuta ka dalë nga aksi rrugor.

Sipas informacioneve paraprake nga ekspertiza, në vendin e ngjarjes humbën jetën dy bashkë-udhëtarë, ndërsa shoferi dhe pasagjeri i katërt me lëndime janë hospitalizuar në spitalin klinik të Shtipit.

Organet hetuese bëjnë ekspertizë që të konfirmohen arsyet për aksidentin. Dalja nga fshati Llakavicë është pikë e zezë në rrugën magjistrale Shtip-Radovish.