Duket se edhe sezoni i ri nuk do e gjejë Loic Remyn me fanellën e Chelseat.

Pasi ai nuk është në planet e trajnerit Antonio Conte, për atë kanë shfaqur interesim disa skuadra.

Së fundmi është dueli Newcastle United e Swansea City, të cilat e duan në huazim me të drejt blerje.

Situatën janë duke e mbikëqyrur edhe disa skuadra nga Serie A dhe La Liga.

Lojtari u transferua te Blutë në vitin 2014 nga QPR.