Andre Gomes nuk është i lumtur në Barcelonë dhe dëshiron të largohet gjatë kësaj vere

Mesfushori portugez, Andre Gomes është një nga lojtarët më të kritikuar në Barcelonë, pas paraqitjeve të dobëta në sezonin e kaluar.

Sipas Manchester Evening News, Silva dëshiron të largohet për një tjetër skuadër, pasi beson se gjasat e tij për të luajtur rregullisht janë zvogëluar me ardhjen e Paulinhos.

Për lojtarin janë duke u interesuar dy skuadra të mëdha evropiane, Manchester United dhe Juventus