Ousmane Dembele ka afat që të transferohet në Barcelonë vetëm deri me 26 Gusht

 Drejtussit e Borussia Dortmundit nuk do të presin deri në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës, 1 shtator, për ta shitur Ousmane Dembelen në Barcelonë.

Klubi gjerman ka njoftuar përfaqësuesit e Ousmane Dembeles dhe Barcelonës që të arrijnë një marrëveshje deri më 26 gusht.

Nëse deri me këtë datë nuk arrihet ndonjë marrëveshje, Dembele do të mbetet në Dortmund, përcjell Express.

Thuhet se klubi nga Bundesliga ka kërkuar 150 milionë euro për reprezentuesin e Francës