Borussia Dortmund dhe Bayern Munich do të përballen sonte, nga ora 20:30, në kuadër të Super Kupës së Gjermanisë

E përditshmja sportive gjermane, Kicker, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell Express.

Dortmund: Bürki – Piszczek, Sokratis, Bartra, Zagadou – Sahin – Castro, M. Götze – Dembelé, C. Pulisic – Aubameyang

Bayern: Ulreich – Kimmich, Javi Martinez, Hummels, Rafinha – Vidal, Tolisso – Coman, T. Müller, F. Ribery – Lewandowski