Manchester City vazhdon të huazojë lojtarë të skuadra spanjolle Girona

Manchster City dje njoftoi se nënshkroi me sulmuesin Larry Kayode, të cilin e ka huazuar pas vetëm një dite.

Larry sot ka kompletuar huazimin e tij të skuadra e La Ligas, Girona.

“Golashënuesi i Bundesligës austriake forcon sulmin e Girona”, thuhet në njoftimin zyrtar të skuadrës spanjolle.

Larry është lojtari i pestë që gjatë kësaj vere është huazuar nga City në Girona pas Douglas Luiz, Marlos Moreno, Pablo Maffeo dhe Aleix García.