Aktori i njohur i tokës së famës, Leonardo DiCaprio, nuk ka hezituar të dhurojë donacion në ndihmë të të prekurve nga uragani Harvey.

Sipas raportimeve ylli i njohur DiCaprio, ka dhuruar 1 milion dollarë, duke iu bashkuar yjeve të tjerë të Hollyëood në mbështetje të të prekurve nga fatkeqësia natyrore që ka kapluar Texasin tash e sa ditë.

Kontributi i DiCaprio përkon ngjashëm me kolegët e tij si Beyoncë dhe Sandra Bullock të cilët dhanë dhurata të konsiderueshme për familjet e prekura nga stuhia Harvey.