Angel Di Maria pranon të transferohet te Barcelona.
Megjithatë, anësori i Paris Saint Germainit e ka një kusht për kalimin në “Camp Nou”.

Sipas mediave spanjolle, ai ka kërkuar garancë që do të jetë në formacionin startues të Ernesto Valverdes, përcjellë “Lajmi.net”.

Duke e parë interesimin e Barcelonës për Ousmane Dembelen dhe Philippe Coutinhon, argjentinasi frikësohet se mund të përfundojë në bankinë.

Transferimi i 29-vjeçarit në “Camp Nou” mund të kompletohet për 50 milionë euro.