Ajo konsiderohet si një ndër modelet me trupin më seksi në botë.

E vetëdijshme për këtë, Demi Rose ka shfaqur linjat trupore në fotosesionin e fundit teksa pozon tërësisht e zhveshur.

Në fakt, bukuroshja 22-vjeçare këto imazhe i realizoi për Cape Verde ku shihet e shtrirë në plazh dhe me flokë të lagura.