Matteo Darmian do të mbetet në Manchester United

Mbrojtësi italian, Matteo Darmian, ka një lajm të keq për Interin dhe Juvetusin. Ai ka bërë të ditur se

“Inter dhe Juve më donin mua, por unë jam i lumtur në Manchester United dhe unë do qëndroj këtu”, ka deklaruar Darmian pas humbjes nga Real Madrid në Superkupën e Evropës.

Ishte përfolur gjatë se Darmian do të largohet nga Old Traffrod pasi nuk bën pjesë në planet e Jose Mourinhos. Por, si duket gjerat kanë ndryshuar.

Ai ishte transferuar në Manchester United në vitin 2015 nga Torino. Kurse, ka kontratë me ‘Djajtë e Kuq’ deri në vitin 2019.