Cristiano Ronaldo ka reaguar pas sulmeve të fundit në Barcelonë. Portugezi është solidarizuar me viktimat.

“I tronditur me lajmet që vijnë nga Barcelona. Solidarizohem me familjen dhe miqtë e viktimave”, shkroi Ronaldo në Twitter.

Policia katalanase e ka konfirmuar zyrtarisht se si pasojë e sulmit terrorist në Barcelonë, 13 persona kanë mbetur të vrarë dhe 50 të tjerë janë plagosur.