Philippe Coutinho dhe Ousmane Dembele janë lojtarët që po kërkohen nga Barcelona, për të zëvendësuar të larguarin Neymar.

Për të dy këta, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde është pyetur në konferencën për shtyp një ditë para ndeshjes me Real Madridin.

Valverde ka thënë se Coutinho dhe Dembele janë lojtarë të skuadrave tjera, dhe se ai shqetësohet vetëm për lojtarët që ka te Barcelona.

“Coutinho apo Dembele? Nuk di asgjë, ata janë lojtarë të skuadrave tjera, dhe unë duhet të shqetësohem për lojtarët e mi”, është përgjigjur Vaverde.