Antonio Conte ka thënë se Eden Hazard dhe Bakayoko mund të luajnë kundër Tottenhamit

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte ka folur në konferencën për media, para ndeshjes ndaj Tottenhamit në Premierligë.

 Ai foli për Eden Hazard dhe Bakayoko, për të cilët tha se nuk janë në gjendjen më të mirë fizike, por mund të jenë në bankën rezervë.

“Eden Hazard po përmirësohet, por që të jetë 100 për qind i duhet ende kohë. Edhe Bakayoko nuk është plotësisht i gatshëm, por mund të jetë gatoi për ndeshjen e së dielës”, tha Conte.

Trajneri italian foli edhe për Pedron, për të cilin tha se është në dyshim për këtë takim.