Lojtari i ri i Valencias, Geoffrey Kondogbia mbrëmjen e djeshme debutoi me gol duke ndëshkuar Real Madridin.

Mesfushori që këtë merkato vere la Initerin për t’ju bashkuar skuadrës nga La Liga, shënoi golin e dytë duke kaluar në avantazh miqtë, para se Asensio të barazonte shifrat në 2-2.

“Morët ndoshta këtë rezultat pasi nuk ishte më i miri?” – Përgjigja e ishte ironizuese për fituesin e 4 herë “Topit të Artë”: Nuk e dija që Messi luante me Real Madridin.

“Mendoj se bëra një ndeshje të mirë. Pashë Rodrigon që nis një pasim mbrapa dhe pashë një mundësi të mirë për të shënuar. Të debutosh me gol ndaj Real Madridit nuk është diçka qe e bën përditë. Jam i kënaqur me paraqitjen time”