Skuadra e Pep Guardiolas, me shumë vështirësi arriti ta mposht 0-2 Brightonin në udhëtim.

Aguero në minutën e 70’të dhe Dunk me një autogol, realizuan në fitoren e Cityt.

Në xhiron e ardhshme, City në shtëpi pret Evertonin