Një konkurente e konkursit Miss Bum Bum në Brazil, e cila e humbi këmbën e saj kur ajo po ia mbathte nga xhelozia e ish-të dashurit të saj, ka marrë pjesë në të parin set fotografik si modele, shkruan The Sun

Rubia Machado shënoi historinë kur ajo u bë e para femër me aftësi të kufizra që mori pjesë në një konkurs të famshëm në botë, citon Syri.net.

 29-vjeçarja që përfaqëson shtetin e saj Tocantins këtë vit në Miss Bumb Bumm është treguar e hapur për t’u bërë modele për konkursin legjendë të bukurisë braziliane.

Gjatë fotografive të para, trimëresha me këmbën e prerë tha se ajo ishte përpkjeur për të thyer paragjikimet ndërsa po shfaqej e zhveshur, mbuluar vetëm me një rrip të zi.
Ajo tha: “ishte e vështirë pas asaj që ndodhi, por unë po përpiqem për ta rikthyer jetën time dhe për të vazhduar përpara.

Rubia ishte lënë në një gjednje kritike kur ajo u ndoq nga ish-idashuri i saj dhjetë vjet më parë. Ajo kujtoi sesi ishi dashuri i saj e ngau makinën sipër saj dhe njera nga këmbët iu hoq zvarrë nën makinë.

Mjekët u detyruan t’ia prisnin këmbën për t’i shpëtuar jetën pas atij sulmi të tmerrshëm.