Fernando Llorente mund t’i bashkohet Chelseas gjatë këtij muaji.

Chelsea është në kërkim të një sulmuesi pavarësisht transferimit të Alvaro Moratas nga Real Madrid për 80 milionë euro.

Sipas tabloidit britanik, Daily Telegraph, kampioni i Premierligës ka shfaruar interesim për shumuesin e Swansea Cityt, Fernando Llorente, përcjell Express.

Thuhet se Chelsea është e gatshme të ofroj 15 milionë funte për ish sulmuesin e Athletic Bilbaso, Sevillas dhe Juventusit.

Llorente shihet si pasardhës i Diego Costas, i cili është në mes të Atletico Madridit dhe Marseilles.