UEFA ka publikuar orarin e ndeshjeve të para të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Ndeshjet e para të fazës së grupeve do të zhvillohen më 12 dhe 13 shtator të këtij viti.

Të martën më 12 shtator do të ketë përballje mjaftë interesante, me ndeshjen kryesore ndërmjet Romës dhe Atletico Madridit.

Një ditë më vonë do të kemi një superndeshje, ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.