Një person me inicialet Xh.D ka bërë një denoncim në polici pasi pretendon se është gjuajtur me armë zjarri nga një person.

Ngjarja është regjistrua në hyrje të repartit ushtarak në kryeqytet. Policia ka nisur hetimet dhe deklaron zyrtarisht se personi që ka denoncuar ngjarjen fatmirësisht ndodhet në gjendje të mirë dhe nuk ka marrë plagë.

Sipas informacionit paraprak nga burimet e policisë se Komisariatit numer 6 ne Tirane, më datë 03.08.2017, në numrin 112 ka ardhur një telefonatë nga shtetasi Xh.D., i cili pretendon se në hyrje të Repartit ushtarak, i kanë gjuajtur me armë.

Mësohet se ai nuk është dëmtuar. Janë dërguar shërbimet, punohet për sqarimin e rrethanave.