Gjithçka është gati për “El Clasicon” e parë të sezonit, skuadrat kanë përfunduar stërvitjet e fundit të shtunën dhe nuk është raportuar për lëndime, përveç Jesus Vallejos që tashmë dihet.

Casemiro dhe Cristiano ishin protagonist në stërvitjen e fundit të “Los Blancos” para “El Clasicos” së parë të sezonit.

Në formë shakaja, dy lojtarët, që njihen si shokë të ngushtë, u panë duke u shtyrë me njëri tjetrin, kjo pasi CR7 e goditi me top mesfushorin brazilian, por gjithçka ishte vetëm për shaka.

Me shaka, lojtarët e Realit po mundohen të largojnë presionin para ndeshjes së parë për Superkupën e Spanjës ndaj Barcelonës, që zhvillohet të dielën nga ora 22:00, shkruan Gazeta Express.