Trajneri i Kroacisë Ante Çaçiç nuk mendon se Ivan Perishiç do të lëvizë këtë verë.

Anësori i Interit ka qenë i lidhur me një kalimtek Manchester Unitedin, por Çaçiç thotë: “Unë fola me Ivan Perisic, ai është i lumtur tek Inter. Trajneri e vlerëson atë, ata po përgatisin kontratë të re për të”.

Inter e dëshiron ta mbajë kroatin me çdokushtmadje dhe duke refuzuar ofertën prej 50 mln paund të Manchester United.