Rubina Lika nga Tetova është perzgjedhur nga Edona Qose Drejtore Nacionale per Kosoven ,Shqiperine dhe Maqedonine  per te perfaqesuar shqiptaret e Maqedonise ne garen nderkombetare te bukurise dhe talenteve per femije : TV Start mini-models World 2017 ne Antalya  Turkye.Ajo sot është paisur me ftesen zyrtare nga presidentja e kesaj gare Zonja : Liliya Shekhanina dhe producenti AleksanderLitvinenka

Rubina pervec bukurise natyrore ajo është e talentuar ne balet, kenge është shperblyer me shume cmime te ndryshme ne gara te ndryshme.Ajo është shume e lumtur qe do perfaqesoje shqiptaret e Maqedonise ne kete gare nderkombetare .

Per Botapress Rubina thote: Jam e lumtur qe ne duart e mia te vogla do te valvis flamurin e Kombit Shqiptar ne mesin e shteteve te ndryshme te botes ne TV Start Mini -models World 2017 .Besoj ne veten time se do ta prezantoj sa me mire Traditen shqiptare dhe talentin tim .Si cdo femije  edhe une deshiroj te shperblehem me cmime te ndryshme te cilat ja dedikoj dy prinderve te mi mamit dhe babit.Falenderoj te gjithe ata qe do te me perkrahin qe une te jem ne mesin e femijeve te botes .Faleminderit KSSID -Models qe ju mundeson te gjithe femijeve shqiptar te marrin pjese ne gara nderkombetare .Faleminderit Edona Qose Drejtore Naciale.