Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere thuhet se është një goditje shokuse për gjigantin italian, Juventusin, të cilët i janë bashkuar garës për shërbimet e tij.

Tuttomercato citon burime të paidentifikuara nga Anglia, që sugjerojnë se Juventusi ka hyrë në garën për shërbimet e Wilshere.

Anglezi ishte i lidhur me Romën dhe Milanin në fund të verës së kaluar, por përfundimisht u bashkua me Bournemouthin.

Megjithatë, huazimi i tij te skuadra angleze ishte e mbushur nga probleme të mëdha të lëndimeve dhe ai ishte i lidhur së fundi me Sampdorian.

Wilshere, 25 vjeç, i ka mbetur vetëm edhe një vit në kontratën e tij me Topçinjtë dhe duket se është i tepërt ndaj kërkesave në skuadrën e Arsene Wenger.