Dy skuadrat angleze, Arsenal dhe Chelsea do të takohen sot në Community Shield, ndeshje kjo që do të zhvillohet në Wembley nga ora 15:00.

Sipas bastoreve, Chelsea është favorite në këtë takim, sepse janë kampion të Anglisë, u fitorja e tyre kotohet me 2.30, ndërsa fitoja e Arsenalit me 3.10.