Barcelona ka marrë edhe një tjetër lojtar, duke përfunduar edhe blerjen e pestë të saj.

Yerry Mina është transferuar tek ekipi spanjoll, për shumën e 8 milionë sterlinave.

Megjithatë, shënjestra afatgjate nuk do të arrijë në Spanjë deri në muajin janar dhe do të vazhdojë të jetë pjesë e klubit të tij aktual.

Mina është një pike kyçe e mbrojtjes së skuadrës së Palmeiras.

Transferimi i 22-vjeçarit vjen pas humbjes së thellë 5 me 1 në Superkupë të Spanjës ndaj rivalit në El Clasico, Real Madridit.