Xavi, para disa ditësh në një deklaratë u shpreh i çuditur se si Barcelona po kërkonte zëvendësuesin e Neymar dhe ofronte mbi 100 milion euro për të.

Me Coutinhon dhe Dembele dy dëshirat katalanase, sipas Xavit ai që i duhet Barcelonës është  Seri i Nicës.

Duket se kjo dëshirë nuk është më në sirtarë pasi katalanasit kanë ofruar 30 milion euro për të dhe marrëveshja duket pranë finalizimit.