Barcelona është pajtuar që t’i paguajë një shumë prej 50 milionë eurosh Paris Saint-Germain për të nënshkruar kontratën me Angel di Maria dhe po ashtu është pajtuar për kushtet personale me ish-sulmuesin e Real Madridit, shkruan Sport.

PSG janë të lumtur të shesin Di Maria pas ardhjes së brazilianit Neymar përmes transferimit rekord nga Barcelona, në vlerë 222 milionë euro.