Njëri ndër tifoz grupet më të zjarrta shqiptare, Ballistët, nuk do ta lënë vet Shkëndijën as në udhëtimin e vështirë për në Itali, ku do të përballen me Milanin. 

17 autobusë me Ballistë janë nisur drejt Italisë për të përcjell ekipin e tyre të zemrës.

Shkëndijën kundër Milanit në ndeshjen që do të zhvillohet nesër (e enjte) në San Siro.

Në një video të postuar nga faqja zyrtare e Ballistëve shihen 17 autobus që tashmë janë rrugës për në Milano.

Kryesia e Ballistëve iu ka kërkuar tifozëve që të mbajnë salla dhe fanella të klubit.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/ballistet.1992/videos/1635146213182409/” width=”640″ height=”400″ onlyvideo=”1″]