Realizoi dy gola për Los Blancos ndaj Valencias, duke rritur kuotat e tij në tregun e futbollistëve.

Marco Asensio po kërkohet me ngulm nga trajneri i Arsenalit Arsen Wenger, por vështirë se drejtuesit madrilenë do të heqin dorë nga 21-vjecari, i kthyer në Bernaeu pas huazimit te Mallorca dhe Espanioli.

Kujtojmë që Asensio mbrëmjen e djeshme shpëtoi Realin nga humbja duke shënuar një gol spektakolar.