Arsenal ka refuzuar sulmuesin e Manchester Cityt, Kun Aguero

Manchester City kishte ofruar para deh shërbimet e Kun Agueros për sulmuesin kilian, Alexis Sanchez.

Por, Arsenal ka refuzuar Agueron si pjesë të çfarëdo marrëveshje, shkruan Daily Mirror.

Trajneri Arsene Wenger beson se e ka sulmin e kompletuar me Lacazzette, Welbeck dhe Oliver Giroud.