Keita Balde do të largohet nga lazio gjatë këtij afati kalimtar

Sulmuesi i Lazios, Keita Balde do të transferohet te skuadra franceze Monaco, për të zëvendësuar Kylian Mbappe që do të kalojë në PSG.

Sky Italia njofton se dy skuadrat kanë arritur marrëveshje, për shërbimet e të cilit Lazio do të përfitojë 29 milionë euro.

Tashmë duhet që Monaco të arrijë marrëveshje vetëm me lojtarin.

Për Keitan interesim kishin shprehur tri skuadrat e mëdha italiane, Inter, Milan dhe Juventus.