Juventusi raportohet se ka arritur marrëveshje me Paris – Saint – Germain për transferimin e Blaise Matuidit për 25 milion euro.

Sipas ‘Tuttomercatoweb’, Matuidi mund të bëhet lojtar i Juventusit në çdo moment dhe madje pritet të debutojë në ndeshjen ndaj Cagliarit, përcjellë Sovrani. info.

Kontrata e Matuidit me PSG -në skadonte në vitin 2018. /Sovrani. info/

untitled