Reperi Meek Mill është arrestuar vetëm disa orë pas shfaqjes në “The Tonight Show” me Jimmy Fallon të enjten, në New York.

30-vjeçari u arrestua pasi është parë duke e vozitur motoçikletën e tij me rrotë të ngritura lartë ndërsa ishte pa mbrojtje, dhe vendosjen e klipit në llogarinë e tij në Instagram, shkruan People.

Meek mbetet në paraburgim derisa të përballet me gjyqin.

Nuk ka pasur asnjë deklaratë të lëshuar nga përfaqësuesit e Meek.