Anëtari i Gjykatës Kushtetuese Vladimir Kristo jep dorëheqjen nga Gjykata Kushtetuese. News 24 dhe BalkanWeb mëson se Kristo e ka njoftuar tashmë kreun e Shtetit Ilir Meta për vendimin e tij.

Ndonëse i kishte mbaruar mandati, dorëheqja e Kristos vjen në një kohë që pritet të jepet vendimi për vettingun.