Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegrit,  beson në fitoren kundër Cagliarit, në takimin që luhet nesër (18.00), në kuadër të javës së parë të Serie A në futboll. “Sezoni ynë. Ne kemi nevojë për një lojtar e gjysmë. Matuidi nuk është ende një lojtar i Juventusit, kështu që për momentin unë po flas vetëm për lojtarët e Juventusit dhe për ndeshjen e së nesërmes”, tha Allegri.

Megjithatë, ai e mohoi lajmin për kontakte mes tij dhe Sokratis: “Nuk është e vërtetë që kam biseduar me të”, tha Allegri.