Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar pë fitoren e KF Shkëndijës dhe arritjen në fazën “Play-off” të Ligës së Evropës.

“Urime të përzemërta për KF Shkëndija, Ballistët dhe të gjithë sportadashësit për këtë sukses të madh”, shkruan Ali Ahmeti në fcb.

Global