Një veturë me targa vendore të cilën e drejtonte një mashkull K/Shqiptar si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes kushteve të rrugës ka dal nga rruga dhe është rrokullisur.

Si pasojë e aksidentit drejtuesi i veturës ka pësuar lëndime vdekjeprurëse kurse lëndime të rënda trupore ka pësuar një mashkull, pasagjer në veturë i cili është dërguar në tretman mjekësor në QKUK.

Aksidenti ka ndodhur pasditen e djeshme në Orllat të Drenasit.