Gjatë ditës së djeshme një aksident trafiku ka ndodhur në qytetin e Drenasit. Lëndime trupore kanë marrë gjashtë persona.

“Raportohet për një aksident komunikacioni rrugor mes tri automjeteve , automjetit VW kombi të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull K-Shqiptar, automjetit VË Golf V te cilën e drejtonte viktima mashkull K-Shqiptar dhe automjetit BMË me ngasës mashkull K-Shqiptar.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar drejtuesit e veturave Golf dhe BMË dhe katër pasagjer një mashkull dhe tre femra K-Shqiptare”, thuhet në njoftimin e policisë .

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori.