Futbollisti Casemiro zhbllokoi rezultatin në finalen e Super Kupës së UEFA-s me një finalizim të shkëlqyerpasi mori një asistim të shkëlqyer nga Dani Carvajal.

Por Manchester United argumentoI se braziliani ishte në pozicion offside. Pamjet tregojnë se Casemiro u fsheh me finales pas vijës fundorë të mbrojtjes së Unitedit.

“Shikoni këmbët e Chris Chrising dhe është e qartë se ai (Casemiro) është në pozicion të rregullt”, tha ish-gjyqtari Juan Andujar Oliver.