Zinedine Zidane është deklaruar i lumtur pas fitoren 2:1 të Real Madridit ndaj Manchester Unitedit në finalen e Superkupës së Evropës.

Trajneri francez ka refuzuar ta pranojë nëse Reali i tij është më i forti në histori të klubit.

“Ne jemi të lumtur, ne punuam për të fituar dhe e arritëm këtë, për të dytën herë, vështirë por ne e bëmë”, deklaroi fillimisht Zidane.

I pyetur a është ky Real më i forti në histori, Zidane u përgjigj:”Ne kemi rrugë të gjatë për të bërë”.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/GazetaZeri/videos/1609139095773075/” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]