Karriera e saj përfshin kapitujt të shumtë, yll i popit, dizajnere e modës, prezantuese në radio dhe modele.

Dhe Myleene Klass u shfaq tejet seksi në rroba pazhi, gjatë pushimeve me vazhat e saj Ava, 10 vjet dhe Hero, 6,

39 vjeçarja dukej e mahnitshme në plazh, derisa tregoi figurën e saj të pabesueshme, për ta pasur zili.

Ajo dukej për mrekulli, duke treguar këmbët e gjata, gjoksin shpërthyes dhe të pasmet seksi.