Milan ka mposhtur Shkëndijën me rezultat minimal 1:0 në fazën e play-offit të Europa Leagues

Skuadra e Milanit ka mposhtur 0:1 Shkëndijën në Shkup, për t’u kualifikuar në grupe të Europa Leagues me rezultat të përgjithshëm 7:0.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë takim e shënoi sulmuesi i talentuar italian, Patrick Cutrone në minutën e 13’.

Shkëndija për dallim nga ndeshja e parë, në ndeshjen e sontme para tifozëve të saj tregoi paraqitje shumë të mirë, duke rrezikuar më shumë se mysafirët.