Real Madrid nuk do të shes as transferojë ndonjë lojtarë gjatë këtij afati kalimtar

Drejtuesit e Real Madridit dhe trajneri Zinedine Zidane kanë vendosur që të mos transferojnë ndonjë lojtarë tjetër këtë afat kalimtar.

Sipas Marca, afati kalimtar për Realin tashmë është i mbyllur.

Zinedine Zidane është i kënaqur me lojtarët që ka në dispozicion dhe nuk dëshiron të tjerë për sezonin e ri.

Këtë afat kalimtar Reali ka kthyer në skuadër tre lojtarë të huazuar Jesus Vallejo, Marcos Llorente, ndërsa ka transferuar Theo Hernandez dhe Vinicius Jr., i cili do të qëndrojë në huazim deri në vitin 2019 në Flamengo.