Skënderbeu eliminoi Dinamo Zagrebin për të siguruar për herë të dytë fazën e grupeve të Europa League

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme në Europa League, janë mësuar edhe emrat e skuadrave dhe ndarjet e tyre në vazo për fazën në grupe të turneut.

 Skënderbeu është në vazon e katërt, ashtu siç pritej për shkak të koeficientit, ndërsa thuajse në çdo vazo tjetër ka kundërshtarë mjaft të fortë, Shorti i fazës në grupe të Europa Leagues do të hidhet nesër në orën 13:00.

Vazo 1: Arsenal, Zenit, Lyon, Dinamo Kiev, Villareal, Bilbao, Lazio, Milan, Viktoria Plzen, RB Salzburg, Kopenhagen, Sporting Braga.

Vazo 2: Steaua, Ludogorets, Everton, BATE, Young Boys, Marseille, Real Sociedad, Makabi Tel-Aviv, Lokomotiv Moscow, Hertha Berlin, Austria Vienna, Nice

Vazo 3: Astana, Partizan Beograd, Hofenheim, Koln, Rijeka, Vitoria, Atalanta, Zylte Varegem, Zoria, Rosenborg, Sherif Tiraspol, Hapoel Ber Sheva

Vazo 4: Apollon Limasol, Istanbul Basaksehir, Koniaspor, Vitesse, Slavia Praga, Crvena Zvezda, Skënderbeu, Zilin, AEK, Lugano, Vardar, Ostersunds